Životopis Niny

2. ledna 2013 v 19:00 | Sheila |  Životopisy

Nina Dobrev

Datum narozeni: 9.1.1989
Místo narození: Sofia, Bulharsko
Celým jménem: Nina Constantinova DobrevaRodina

Matka je umělkyně a otec počítačový specialista. Má jednoho staršího bratra Aleksandera, který se po dokončení studií stane inženýrem.

O Nině

I když se Nina narodila v Bulharsku, po dvou letech se s rodinou přestěhovala do Kanady, kde v Torontu ve městě Ontario vyrůstala.Do školy chodila na J. B. Tyrrell Sr. Public School a Wexford Collegiate School for the Arts (pro umělce) ve Štrasburku.

Už od útlého věku prokazovala velké nadšení pro umění - jako tanec, gymnastika, divadlo, hudba a herectví. Po té začala chodit do Herecké školy Deana Armstronga (Dean Armstrong Acting school), kde ji objevilo hned několik různých hledačů talentů.

Díky modelingu se dostala k točení reklam, které vedly k filmovým konkurzům. Krátce na to získala hlavní role v několika filmech jako Fugitive Pieces, Away from Her, Never Cry Werewolf spolu s Kevinem Sorbem a seriálu Degrassi: The Next Generation.

Nina zbožňuje cestování a několikrát navštívila Evropu jak pro zábavu, tak kvůli mezinárodní soutěži, kdy reprezentovala Kanadu v estetické gymnastice. Ráda hraje volejbal, fotbal, ráda plave, leze po skalách, jezdí na snowboardu či koni.

Na place Vampire Diaries

Její největší vášní je herectví, které vidí jako dobrodružství, které teprve začalo. Věří, že cesta a postavy, které se postupně vyvíjejí na pomáhají porozumět nám samotným.

Nejvíce se momentálně proslavila svou multi-rolí v seriálu The Vampire Diaries jako obyčejná studentka Elena a zákeřná upírka Katherine, která pobláznila a proti sobě poštvala dva bratry, které nakonec proměnila v upíry.

Během natáčení se jí však nepodařilo najít jen jednu z jejích nejúspěšnějších rolí, ale i lásku, neboť už zhruba od první série, nejprve jen tajně, posléze zhruba od druhé série veřejně, chodí se svým kolegouIanem Somerhalderem (Damon).

Zajímavosti

  • Je velkou fanynkou knih o Harrym Potterovi od J.K. Rowlingové, které přečetla všechny.
  • Je nejlepší kamarádkou s Mattem Lanterem (Heroes, Vampires Suck, 90210) a Sara Paxton(Darcys Wild Life, The Beautiful Life: TBL).
  • Reprezentovala Kanadu v mezinárodní soutěži (Aesthetic Group Gymnastics). V roce 2005 se účastnila Seniorského světového šampionátu v Kodani v Dánsku a Juniorského světového šampionátu vPlzni v České Republice .
  • Mluví plynně bulharsky, francouzsky a anglicky. Kvůli roli Belly v drama Fugitive Pieces z prostředí 2. světové války se mu musela naučit židovský přízvuk.
  • Cestovala do Keni, kde se podílela na budování škol spolu se svými kolegy ze seriálu Degrassi za pomoci Free The Children (neziskové organizaci).
  • V seriálu Degrassi: The Next Generation šla původně na konkurz role Manny. Později ji zavolali zpět, aby přečetla roli Mii a roli dostala.
  • Ze začátku první série sdílela v Atlantě s Kaylou Ewell společný byt.
  • Jedním z jejích koníčků je vyrábění šperků. Do budoucna plánuje začítvlastní kolekci šperků.

  • Často je svou podobou srovnávána s jinou herečkou - Victorií Justice
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama